Χωρίς βαθμό επέστρεψε η ομάδα μας από τη Ζάκυνθο για την πρώτη αγωνιστική του 9ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας,στην αναμέτρηση με τον Εθνικό Σκουλικάδου στο Δημοτικό γήπεδο Μαχαιράδων. Ήταν ενα παιχνίδι κέντρου που το χαρακτήριζε η δύναμη και οι προσωπικές μονομαχίες. Στο 15ο λεπτό ο Εθνικός είχε μια κεφαλιά στη δεξιά κάθετη δοκό, όμως στο 30′ η ομάδα μας προηγήθηκε με πλασέ του Φιλόπουλου που εκτέλεσε μέσα απο την μικρή περιοχή. Στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου ο Πάμισος είχε τον έλεγχο και την υπεροχή στο παιχνίδι δεν κατάφερε να σκοράρει για δεύτερη φορά όμως,και έτσι στο 70′ λεπτό με ένα πολύ καλό σούτ…. ο Εθνικός έφερε το μάτς στα ίσα και στο 94′ με μια πλάγια σέντρα προς την περιοχή μας απο λάθος αμυντικού μας με αυτογκόλ γράφτηκε το 2-1 με το διαιτητή του αγώνα να σφυρίζει τη λήξη πρίν καν μαζευτεί η μπάλα από τα δίχτυα.

Από σήμερα η ομάδα μας ξεκινάει την προετοιμασία για το παιχνίδι της Κυριακής με τον Α.Ο Τσιλιβή στην Ζάκυνθο συνεχίζοντας την δουλειά και παραμένοντας στο πλάνο μας για την πραγματοποίηση των στόχων μας.